Přidat článek
     Reklama

Abdominoplastika – její největší nástrahy

Web: http://altos-klinika.cz/

Abdominoplastika – její největší nástrahy

Pod tímto názvem se skrývá plastická operace břicha. Ano, může vyřešit dlouhodobé trauma, nepochybně. Vždy je však velmi důležité této operaci porozumět, vědět, kde se skrývají největší nástrahy, když se rozhodnete ji podstoupit, i získat informace, které vám pomohou se zorientovat v celém postupu apod. Vše podstatné najdete v našem článku.

Splní vaše představy?

V první řadě je důležité mít jasno v tom, co tato operace zmůže a co od ní očekáváte. Pomůže vám vytvarovat bříško, zbavit ho podkožního tuku a ochablé kůže, zároveň jsou při ní i utahovány břišní svaly. Výsledkem je pomoci vám získat opět ploché a pevné břicho.

Operace však neřeší problém obezity ani není náhradou za liposukci. Orientuje se jen a pouze na oblast břicha a k udržení jeho nového krásného vzhledu je zapotřebí i jistá dávka zdravého životního stylu. Je možné ji však kombinovat s jinou hubnoucí procedurou – často se využívá ve spolupráci s liposukcí boků, což umožňuje i lepší celkové tvarování postavy.

Také je možné vybrat si miniabdominoplastiku. Mírnější zákrok, který odstraňuje povolenou kůži a tuk pouze v podbřišku.

S čím musíte počítat?

Jedná se o jednu z náročnějších operací na zotavování. Rekonvalescence probíhá 2 až 4 týdny, kdy počítejte s tím, že nebudete moci pracovat. K plné fyzické zátěži se můžete vrátit přibližně za dva měsíce.

Při zákroku také vznikne menší jizvička, která se většinou orientuje na oblast schovanou pod spodním prádlem. Časem vybledne a nebude téměř patrná, případně ji lze ještě více zneviditelnit pomocí laseru.

Rizika? Bolest?

Skutečně se nejedná o banalitu, a tak je nutné k zákroku přistupovat zodpovědně. S každou operací přichází i jisté riziko. Bolesti se v průběhu operace bát nemusíte, provádí se v celkové anestezii. Po zákroku se však setkáte s některými nepříjemnými vjemy, jako je bolest či otoky. Kompresní oděv je pomůže minimalizovat a během několika dní by se vše mělo zklidnit.

Stojí to za to?

Zkušenost s abdominoplastikou může být pro někoho požehnáním a řešením nepříjemných celoživotních pocitů. Ale je třeba si uvědomovat předchozí odstavec. V moderní době existují i jiné možnosti – často podobně účinné a šetrnější.

Jak najít to pravé?

Zkušený odborník je tím nejdůležitějším. Najděte si profesionální kliniku, kde vám vše vysvětlí, kde vám i doporučí další možnosti a upřímně vám poví, který zákrok je nejlepší právě pro vás. Možností je několik, zkuste získat informace od klientů, kteří již zákrok podstoupili, nebo mají zkušenosti právě s některým pracovištěm, které tuto operací provádí. Doporučujeme dermatologickou kliniku v Praze Altos – její špičkoví odborníci se o vás rádi postarají. Nabízí nezávazné konzultace, tak se jděte poradit a nechte si navrhnout nejvhodnější řešení.Abdominoplastika – její největší nástrahy

Abdominoplastika
Kategorie: