Přidat článek
     Reklama

Aprica, severní Itálie

Web: https://bubblediver.wixsite.com/ski-aprica

Aprica má v nabídce spoustu příležitostí k prožití skvělé zimní dovolené. Dají se tu využívat 3 vzájemně propojené skiareály. Jde o Baradello, Palabione a Magnoltu. V oblasti Aprica se lyžuje na severně orientovaných sjezdovkách nad městem. Díky tomu tady sníh vydrží po celou sezónu až do jara.
 
Ti nejmenší lyžaři mají v Aprice k dispozici oddělené cvičné sjezdovky. Dopravu tu zajišťují pojízdné koberce a dokonce čtyřmístná lanovka. Středisko Aprica má v nabídce modré sjezdovky, vhodné pro méně zkušené lyžaře. K nejpopulárnějším sjezdovkám v Aprice patří Superpanoramica. Trať měří šest kilometrů a bezpochyby bude vyhovovat všem začínajícím lyžařům. Samozřejmě nemohou chybět ani těžší červené. Ti nejzkušenější jezdci se pak mohou těšit na pár černých tratí. Tou nejvyhlášenější je v Aprice trať jménem Magnolta.
 
Skiareál Aprica je dohromady více než 50 kilometrů skvěle připravených sjezdovek. Celou zimu si tu turisté vychutnávají svahy se spoustou sněhu a slunečního svitu.
 
Region Aprica znamená též spoustu možností, jak využít čas dovolené po lyžování. Dobře se najíst se dá v některé z řady restaurací, nabízející vyhlášenou italskou kuchyní. Kdo má po dni na svazích ještě dostatek sil, může zavítat třeba na venkovní kluziště. Navštívit se dá i sportovně - relaxační areál s krytým bazénem, saunou a lázeňskými službami. Vyznavači nočního života se mohou stavit v bary nebo na diskotéce. To vše je navíc v Aprice za přijatelné ceny.
 
A proč je Aprica tak oblíbená? Jde o příjemné zimní středisko, které je ideální ke strávení nezapomenutelné dovolené během zimního období. Nachází se na severu Itálie, v regionu Lombardie. Východně odtud se rozkládá sedlo Passo Tonale. A do švýcarského St. Moritz je to z Apriky asi 40 kilometrů.
 
Oblast Aprica patří k nejvýznamnějším lyžařským střediskům v severní Itálii. Z Prahy je to sem asi 750 km. Region je dobře připraven na všechny vyznavače zimních aktivit. Množství slunečných dnů, kvalitní lyžování, vyhlášené aprés - ski a široké možnosti nejen aktivního odpočinku po dni stráveném na svazích. Toto vše je ke všemu možné dopřát si v Aprice za příznivé ceny.
 
Turisté, co hledají zimní lyžařskou dovolenou, se zajímají, na jakých sjezdovkách se v Aprice lyžuje, zda bývají dostatečně prostorné a jak je to s úpravou lyžařských tratí na další den. Aprica nabízí více jak pět desítek km sjezdovek od mírných modrých přes sportovně ladné červené až po strmější černé. Dokonce se tu dá jezdit ve volném terénu. Na pistách je vždy spousta místa a i nezkušení lyžaři nebo rodiny s dětmi si tady v pohodě dobře zajezdí.Aprica, severní Itálie

Informace o Aprice
Kategorie: