Přidat článek
     Reklama

Báječný zážitek z malování - kurz olejomalby technikou Boba Rosse

Web: http://veselemalovani.cz

Báječný zážitek z malování - kurz olejomalby technikou Boba Rosse

 

O zimních, mrazivých víkendech, my nelyžaři, často nevíme, co s volným časem. Proto, když jsem si přečetla nabídku na internetu, že mě naučí malovat obrazy za pouhopouhý jediný den, využila jsem této příležitosti a kamarádkou se do jednodenního kursu přihlásila.

Na stránkách jsme si vybrali město a obraz, který se nám líbil. Musím ovšem podotknout, že mé malířské schopnosti se rovnají nule a že jsem schopna namalovat rovnými čarami tak maximálně prasátko. Ale jak jsem se v reklamním letáku dočetla, že namalovat se tu naučí každý, byla jsem velmi zvědavá, jestli to zvládnu i já. V Praze v hotelu White House nás velmi mile přivítal příjemný, mužský hlas, patřící panu Pavlu Michalicovi. Jeho sympatická tvář mě přesvědčila, že jsem snad udělala dobře, když jsem se přihlásila a že se vážně naučím malovat.

Následovala přednáška o tom, jak a co si namalujeme, že je certifikovaný lektor Boba Rosse pro tuto výuku a že jsme se narodili s tím, že vše umíme, že malování je přirozenou činností každého člověka a podobně. S nedočkavostí sobě vlastní jsem se ale těšila na vlastní malbu. Seznámila jsem se s plátnem, olejovými barvami a už to šlo. Techniku vám prozrazovat nebudu, to musíte zkusit sami, ale můžu vás všechny ubezpečit, že můj první obraz, nazvaný Krajina kolem nás, namalován olejovými barvami, které jsem měla v ruce prvně v životě, byl skutečně nádherný a já na něj byla patřičně hrdá.

Mám obraz doma zarámovaný v obývacím pokoji a vychloubám se s ním snad každé návštěvě. Kamarádka mi moc děkovala za nádherný den hraní si na malíře, strávený v hotelu, kde se o nás dobře starali a já bych zase hrozně ráda poděkovala panu Pavlu Michalicovi za jeho milý, kamarádský a tolerantní přístup k nám, výtvarným laikům, i když upřímně, já si teď tak vůbec nepřipadám. Těším se i s kamarádkou a našimi přáteli na další kurz, ale tentokrát přijede pan Michalica za námi, budou malovat i mí rodiče.

 

                                                                                                                                                                                                                                                M. K


Báječný zážitek z malování - kurz olejomalby technikou Boba Rosse

Báječný zážitek z malování - kurz olejomalby technikou Boba Rosse

Kategorie: