Přidat článek
     Reklama

Chřipka

Web: http://www.manitera.cz/chripka

Chřipka

Chřipka

Ráno Vám bylo dobře a odpoledne již ne? Nejspíše Vás zchvátila chřipka. Virové onemocnění chřipka začíná velmi rychle, bez varování, protože má velmi krátkou inkubační dobu ( 18 – 24h ). I když k šíření chřipky dochází kapénkovou infekcí, rýma a kašel nepatří mezi prvními a hlavními příznaky onemocnění chřipka. Právě vysoká teplota doprovázená zimnicí a třesavkou a bolesti hlavy a svalů jsou příznaky, že jste onemocněli virovým onemocněním chřipka. Běžné příznaky jsou: rýma, kašel, pálení v hrdle se objevuji v následující den až dva. Chřipka odeznívá postupně, po 3 – 4 dnech odeznívají bolesti hlavy, vysoká teplota, rýma, kašel přetrvává 7-10 dní. Váš specialista na chřipku PharmDr. Mgr. Petr Koudelka Vám doporučuje odzkoušenou trojkombinaci: Coldrex tablety, nosní kapky Olynth a cucací tablety Orofar.

Bolest hlavy

Bolest hlavy zná asi každý z nás. Jen velmi málo lidí kolem nás nezažilo, že by trpěli bolestí hlavy. Bolest hlavy je velmi všeobecným příznakem a může být způsobena velkým množstvím příčin. Bolest je pro každého varovným signálem, že byla narušena rovnováha v těle, či příznakem nějakého onemocnění. Nejčastějším typem je bolest hlavy tenzní, někdy označována jako bolest hlavy ze zvýšeného psychického napětí, dále pak migréna. Tyto nemoci jsou označovány jako primární bolesti hlavy. K rychlé pomoci od těchto problémů Vám může pomoci Apo-Ibuprofen, Nalgesin, Neo-cephyl, který není čistým homeopatickým lékem. Jako sekundární typ bolesti hlavy je označena bolest hlavy, která je způsobena nemocí, např. u chřipky, či nachlazení. I v těchto případech může pomoci výše zmíněné léky, popřípadě můžete vyzkoušet přírodní produkt Cineol manitera, použití při tlaku a bolesti hlavy, které jsou typické pro zánět nosních dutin.

Bolest v krku

Bolest v krku je bolest lokalizována do horních cest polykacích. Bolest v krku není nemocí, ale jedním z příznaků u onemocnění, např. chřipky, nachlazení, angíny. Bolest v krku je nejčastějších příznakem příchodu pacienta k lékaři. Avšak většina příchodů k lékaři je zbytečná, protože sám lékárník může dostatečně pomoci. Jen u těžších, které jsou doprovázené vysokou teplotou nebo trvají delší dobu, je nutná návštěva lékaře a léčba by měla probíhat pod jeho dohledem. Příznaky bolesti v krku se dají shrnout do následujících: zarudnutí, pálení nebo nepříjemnou bolestí při polykání, vystřelujících do uší, chrapot, zvětšené krční uzliny. Mezi nejhlavnější příčiny patří virové a bakteriální onemocnění. Bolest v krku může být také vyvolána alergií, tabákovým kouřem, znečištěným prostředím. Bolest v krku virového původu, doprovázené např. u nachlazení, rychle vzniká, průběh je ale mírnější. Nepříjemný pocit v krku u alergií vzniká hromaděním hlenů a vzniku otoku sliznice. U bakteriální infekce bývá bolest v krku nejtěžší, má i těžší průběh, většinou doprovázen silnými horečkami a problémy při polykání.

Horečka

Horečka není nemocí, nýbrž příznakem nemocí. Horečka může tedy signalizovat přítomnost infekce. Horečka je obranný mechanismus organismu, při kterém se snaží eliminovat infekci a odstraňuje toxické látky z těla. Horečka nemusí být příznak pro infekci. Horečka je způsobená také dehydratací, přepracováním, alergická reakce, otrava, rakovinové bujení. Protože horečka je obranný mechanismus, není žádoucí horečku okamžitě snižovat, zvláště, pokud nepřesahuje hodnoty 39oC a netrvá déle než 2-3 dny. Mezi nejčastější léčebné látky, které se používají ke snižování horečky, se používají paracetamol, který je součásti léku Paralen, Paramax, dále kyselina acetylsalycilová, Aspirin, Acylpyrin, nebo ibuprofen, který je hlavní účinnou látkou v Apo-ibuprofen, Ibumax, Ibalgin.

Nachlazení

Nachlazení je akutní virové onemocnění postihující horní cesty dýchací a hltan. Příznaky nachlazení jsou kýchání, bolesti žaludku, rýma, ucpání nosu, škrábání v krku, zahlenění hrdla, bolesti hlavy a únava. Nachlazení běžně trvá 3 až 5 dní. Nachlazení má mírnější projevy oproti chřipce. Nachlazení většinou také neprovází vysoká teplota. Léčba je symptomatická, léčí se jednotlivé příznaky nachlazení. Doporučujeme při nachlazení a chřipce Cineol manitera, který má skvělé účinky při těchto onemocněních.


Chřipka

Chřipka

Chřipka
Nachlazení
Bolest v krku
Kategorie: