Přidat článek
     Reklama

Dovolená v řeckých letoviscích

Web: https://dovolenavrecku.wordpress.com/

Řecko se dostalo do povědomí coby rodiště evropské civilizace a též centrum vědění. Odkaz pradávné řecké civilizace je stále živý. V Řecku se totiž zachovalo množství unikátních památek na časy dávno minulé. Právě ony památky, ale také okouzlující příroda a příjemné počasí lákají do země na jihu Evropy každoročně spoustu turistů z různých částí Země.
 
Řecko, které se rozkládá na jižním cípu Balkánského poloostrova má rozlohu více než 135 tisíc kilometrů čtverečních. K Řecku patří nejen poloostrov Peloponés, ale i více než tři tisíce ostrovů a ostrůvků. Ty se nacházejí v Egejském, Jónském, Krétském a nakonec Středozemním moři. Největší z nich jsou ostrovy Kréta, Rhodos a Evia. Východ Řecka může být pyšný na jedno z nejdelších pobřeží v Evropě. Jeho celková délka je totiž cca. 15.000 km.
 
Řecká republika hraničí s několika státy. Na severozápadě s Albánií, ze severu s Makedonií a Bulharskem. Na východě má pak společnou hranici s Tureckou republikou. Řecko má převážně hornatý charakter. Území je z velké části pokryto vápencovým pohořím jménem Helenidy. V severovýchodní části země se zvedá hraniční horstvo Rodopy. Tyto hory zasahují až do Bulharska. Směrem z Albánie a Makedonie se táhne pohoří Pindos. To je ve skutečnosti výběžkem Dinárských Alp. V centrální části Řecka je k nalezení Thessalská nížina. Ta se táhne od trojmezí Řecka, Albánie a Bulharska až k Pagasetickému zálivu. U východního pobřeží Řecka se nachází další horstvo s s nejvyšším vrcholem Olymp. Hornaté jsou i některé z řeckých ostrovů, jako kupříkladu Santorini, Kréta či Naxos.
 
Na území Řecka panuje subtropické klima. To je pro tuto část Středozemního moře typické. Pouze na severu Řecka je možné se setkat s chladnými a tuhými zimami. V ostatních oblastech Řecka bývají zimy povětšinou mírné. Naopak léta jsou obvykle suchá a horká. Během letních měsíců, kdy tady vrcholí nejvyšší turistická sezóna, vanou zde větry od afrického kontinentu. Není ničím neobvyklým, že tady teploty šplhají přes 40 stupňů Celsia.
 
Na území Řecka v současnosti žije něco přes 11 miliónů lidí. Z nich asi 4 miliony obývají hlavní město Athény. Druhým největším městem je Soluň. Ta leží na severozápadě země. Počet jejích obyvatel se blíží 1.000.000. Značná část obyvatel ovšem není původem z Řecka. Žije zde hodně přistěhovalců z okolních států. Etničtí Řekové jsou v naprosté většině ortodoxního vyznání.
 
Starověké Řecko bývalo centrem vzdělanosti, věd, politiky a také umění. Jeho úspěch je opravdu pozoruhodný. V současnosti se Řecko pyšní nejen zajímavou historií, ale také kulturním dědictvím. Turistům zároveň dokáže zajistit i perfektní podmínky k prožití spokojené dovolené. A tato skutečnost je důvodem, proč se spousta jedinců do této destinace ráda vrací. Vedla obdivuhodné přírody a neodolatelného pobřeží skýtá turistům také kvalitní ubytovací zařízení, výborné restaurace, bohatou zábavu či sportovní vyžití. Řecko se ovšem vyplatí navštívit i kvůli spoustě architektonických a kulturních pamětihodností.
 
Nejpopulárnějším místem Řecka jsou Athény. Turisty sem láká především proslulá Akropole s významnými chrámy. Nachází se zde Pantheon, zasvěcený bohyni Athéně. Dále tu je Erechteion s krásnými sochami žen v průčelí. Mezi další atraktivní místa, která stojí za to navštívit, patří kupříkladu Korint, Mykény, Delfská věštírna nebo Olympia, kde se v antice konaly Olympijské hry. V Epidauru na poloostrově Peloponés se nachází svatyně Asklépion, zasvěcená bohu lékařství. Ta představuje rané středisko praktické medicíny. K návštěvě zve také Megisti Lavra na poloostrově Athos. To je nejstarší chrám Řecka, založen už roku 963. Unikátní jsou též kláštery Meteora. Ty se nacházejí vysoko na skalách. V současnosti je na Seznamu světového dědictví UNESCO zapsáno celkem 17 řeckých památek.
 
Pokud se turisté rozhodnou strávit svou dovolenou na některém z řeckých ostrovů, rozhodně nebudou své volby litovat. Jejich bujná příroda, bíle natřené domečky, natěsnané na ostrých skalách, úžasně azurově modré moře, krásné pláže a vstřícní obyvatelé turisty přesvědčí o tom, že v Řecku je možné prožít nezapomenutelnou dovolenou. Návštěvníci si mohou naplno užívat poklidný řecký styl života. A vůbec nezáleží na tom, zda se tak děje na Korfu, Lefkadě, Kosu, Rhodu nebo třeba Krétě. V Řecku je krásně všude!Dovolená v řeckých letoviscích

Dovolená v Řecku
Kategorie: