Přidat článek
     Reklama

Dovolená v Třeboni

Web: http://www.relaxtrebon.eu/

Třeboň je malebné městečko v jižních Čechách neodmyslitelně spojené s rybníkářstvím a lázeňstvím. Město nabízí spoustu aktivit a zábavy pro celou rodinu. Ubytování na Třeboňsku je lepší zarezervovat dopředu, ale výběr je široký a to své si tu najde každý.

 

Určitě si nenechte ujít prohlídku místního zámku, který stojí na jihozápadní straně historického centra. Vybrat si můžete ze tří prohlídkových tras a vidět například alchymistickou dílnu Rudolfa II., knihovnu Petra Voka nebo rožmberskou zbrojnici. V areálu zámku se nachází také expozice Dům přírody Třeboňska, kde najdete zajímavé informace o místním rybníkářství a slavných osobách s ním spojeným jako je Štěpánek Netolický a Jakub Krčín z Jelčan.

 

Pokud toužíte po procházce v přírodě, vydejte se obejít rybník Svět po naučné stezce nazvané trefně “Cesta kolem Světa”. Začátek je v lázeňském parku Aurora a dále půjdete kolem břehu rybníka, lesem a po polních cestách. Celá trasa má 12 kilometrů a končí na hrázi rybníka přímo u centra města. Závěrečná část navíc vede okolo Schwarzenberské hrobky.

 

Po takovém pochodu se jděte posilnit do jedné z výborných restaurací na náměstí a ochutnejte některou z vyhlášených rybích specialit. Báječný odpočinek nabízí proslulé třeboňské lázně. Nejznámější jsou lázně Aurora a Bertiny lázně.

 

Třeboň je jedna z nejpopulárnějších turistických destinací v Čechách. Nezapomeňte si rezervovat ubytování v Třeboni s dostatečným předstihem! Ideální ubytování je v apartmánech na okraji města. Na kole a pěšky jste v centru za chvilku a zároveň můžete odpočívat v klidném prostředí pryč od turistického ruchu centra.Dovolená v Třeboni

Kategorie: