Přidat článek
     Reklama

Evropané chtějí letos v létě do luxusních hotelů

Web: http://www.zoover.cz

Evropané chtějí letos v létě do luxusních hotelů

Hotely prokázaly, že jsou stale velmi oblíbeným letním ubytováním, přičemž 1,2 a 3 hvězdičkové hotely se zařadily až na třetí místo tabulky. Prvních pět nejoblíbenějších ubytování  ještě uzavírají  kempy (stan, karavan) na čtvrtém a pronájem prázdninového domu na pátém místě. Zdá se, že luxusní styl kempování, jako jsou vigvamy či glampingy, si mezi cestovately stále nenašlo své místo.  

 

Typ Ubytování top 10

%

1. Hotel 4,5 hvězd

30,5

2. Apartmán

14,6

3. Hotel 1,2,3 hvězdy

11,7

4. Kemp (stan, karavan)

10,4

5. Prázdninový dům

8,2

6. Bed & Breakfast

6,7

7. Prázdninový park

5,8

8. Kemp (luxusní stan, domek)

4,6

9. Výletní loď

4,6

10. Horská chata

3,1

 

Rozdíly v Evropě:  Češi si vybírají 4-5ti hvězdičkové hotely

Toto  léto se 4-5ti hvězdičkové hotely stávají pro české cestovatele  oblíbeným ubytováním (32%), na druhé místo se potom dostává ubytování v apartmánech (21%). Tyto hotely preferují  i naši němečtí (36%)  a rakouští (41%)  sousedé. Maďařští cestovatelé dávají spíše přednost ubytování v apartmánech (37%), kterým dali své prvenství, zatímco 4-5-ti hvězdičkové hotely se u nich dostávají spolu  s 1,2 a 3 hvězdičkovými hotely až na třetí místo.

Méně časté stravování mimo ubytování: žádanější  jsou all-inclusive  a  apartmány s možností vlastního vaření

Za účelem ušetření peněz a snižování nákladů se zdají být výše zmíněné způsoby stravování  hitem letních dovolených v roce 2013. To se samozřejmě také odráží ve výběru ubytování. Přítomnost kuchyňky  pro přípravu vlastních pokrmů je v ubytováních, jako jsou  apartmány,pro mnoho lidí důležitou podmínkou. Výběr all-inclusive programů je takto oblíbený ze stejných důvodů: dopředu víte, kolik za jídlo a pití utratíte peněz. 

O Zooveru

Zoover je největší  nezávislou webovou stránkou v Beneluxu, poskytující recenze cestovatelů ze svých dovolených.  Webové stránky má v dalších 25 zemích světa. Se svými 180 miliony návštěvníky ročně se  Zoover pro mnoho lidí stává startovacím  bodem pro naplánování úspěšné dovolené nebo výletu. Cestovatelé  sami píší recenze o různých aspektech ubytování, destinací a tipů na výlet. V Nizozemí  Zoover  provozuje také www.VakantieReisWijzer.nl, Weeronline.nl a MeteoVista.nl.  Webové stránky Zoover obsahuje  více než 2,3 miliónu recenzí, s více než 365,000 ubytování, a to ve více než 43,000 destinacích po celém světě.


Evropané chtějí letos v létě do luxusních hotelů

Evropané chtějí letos v létě do luxusních hotelů

Zoover, recenze z cest
kempy
4-5ti hvězdičkové hotely
Kategorie: