Přidat článek
     Reklama

Jak na kvalitní anglický trávník

Web: http://www.rucni-naradi.cz/sekacky-na-travu

 

 

Správný zelený trávník je možné dosáhnout kombinací několik kroků. Je to výběr vhodného osiva, správná rekultivace trávníku, výběr vhodné zahradní techniky pro údržbu, a pravidelné zavlažování. Několik tipů na co si dát pozor?

  1. Vyberte kvalitní osivo. Obecně platí, že je lepší si připlatit a koupit o něco dražší osivo. Tráva by měla být odolnější, hustší a něco vydržet. Kvalitní osivo neroste tolik do délky, není třeba jej tak často sekat a musí být pravidelně zavlažováno. Obzvlášť v prvních týdnech po zasetí.
  2. Rekultivace trávníku. Trávník se tak zbaví odumřelých zbytků a mechu, půdu provzdušní a podpoří odnožování rostlin. Získá lepší barvu a bude moci využít více živin z půdy.
  3. Vhodná sekačka by měla mít silný motor a ostré nože. Jinak trávník vypadá, že jej zkrátilo stádo ovcí a ne ostré čepele sekačky.
  4. Časté zavlažování v ranních případně večerních hodinách.

Trávník je dobré sekat zhruba na 8cm, každý týden. Po čase je možné zkrátit stébla až na 3cm. Po nějaké době se tráva ustálí a o péči se začne hlásit sama od sebe. Správný tvar trávníku dodá vhodná zahradní technika – motyky, rýče, nůžek a samozřejmě dostatek času a představivosti.Jak na kvalitní anglický trávník

Sekačky
Kategorie: