Přidat článek
     Reklama

Jak na odvoz suti?

Web: http://a1recyklace.cz/

Pokud přemýšlíte o jakékoliv rekonstrukci, či přestavbě, tak první co Vás pravděpodobně napadne je: Kde obstarat materiál a jak bude nová instalace, či stavba vypadat. Hned potom byste se však měl zamyslet nad tím, co s odpadem či sutí, která při procesu rekonstrukce vznikne. Kam suť přemístit? Kde sehnat vhodný kontejner? Jak suť odvézt? A v neposlední řadě jak s odpadem poté naložit? Situace lze řešit v podstatě jen dvěma způsoby. Buď odvážet suť svépomocí, či najmout si profesionální společnost zabývající se odvozem odpadu.

Odvoz suti svépomocí

Pokud budete odvážet suť svépomocí, tak sice pravděpodobně ušetříte nějaký peníz, ale to bude asi jediná výhoda, která z této možnosti plyne. Nevýhod je však daleko více. Musíte zde použít vlastní dopravní prostředek, zajistit si vlastní kontejner a i jeho odvoz. Vzhledem k tomu, že většina z nás nedisponuje žádným větším automobilem, který by byl schopen dopravy objemnějšího kontejneru, tak se budete muset několikrát jak říká "otočit", než veškerý odpad odvezete, což Vám zabere hodně času. Investovat musíte také do pracovního oblečení vhodného k manipulaci se sutí, jako jsou například ochranné rukavice. Tím však Vaše starosti nekončí. Musíte také vyřešit, kam odpad odvézt a popřípadě ho i roztřídit. Pokud srovnáme klady a zápory, tak toto řešení není příliš ideální. V konečném důsledku může nastat situace, kdy zjistíte, že jste vlastně neušetřili ani korunu.

Odvoz odpadového materiálu profesionální firmou

Druhou možností je najmutí firmy specializující se na odvoz suti a likvidaci odpadu. Tato možnost Vás bude stát jisté finanční prostředky, ale můžete se spolehnout na to, že bude o odpad dostatečně postaráno. Nehledě na to, že v jistých případech je najmutí firmy jedinou možností. Pokud se musíte zbavovat většího množství odpadového materiálu (například stěhování, demolice, zemní práce), tak se bez přistavení kontejneru na odpad neobejdete. Stejně tak bez jeho dopravy a následného odvozu.

Pokud necháte odborníky se postarat o odvoz, tak se nemusíte starat ani o následné uložení suti. Specializovaná firma s odpadem naloží dle platných zákonů a ekologicky. Můžete se být jistí, že odpad neskončí nikde na černé skládce, jelikož dostanete i potvrzení o jeho likvidaci. Zároveň je materiál dopraven do recyklačních míst, kde je tříděn na různé druhy a následně recyklován. Například suť může být znovu využita jako podklad pod silnice, či zpevnění terénu.

Jak si vybrat správnou společnost?

Nechat odvoz odpadu na profesionální firmě má v konečném důsledku spoustu výhod. Ušetříte jak čas, tak i starosti s následným uložením odpadu. Jak ale vybrat správnou společnost? Na českém trhu se v dnešní době vyskytuje nepřeberné množství firem specializující se na odvoz odpadu. Ty se mohou lišit nabídkou, cenou, oblastí v jaké působí a v neposlední řadě kvalitou služeb. Pojďme se podívat, jak vybrat tak, abyste byli spokojeni:

  • Lokalita - První věcí, na kterou byste se měli zaměřit, je místo odkud odpad odvážíte. Vybrat si firmu, která je vaší lokalitě nejblíže. Tím můžete ušetřit i nemalé množství nákladů.
  • Nabízené služby - Vybírejte podle toho, jaké služby potřebujete. Jedna firma se může specializovat jen na odvoz klasického komunálního odpadu, jiné spíše na velké firemní zakázky, které vyžadují speciální vybavení. Zároveň široká nabídka služeb znamená do jisté míry i záruku kvalitnějšího přístupu.
  • Deponie - pokud má společnost zabývající se odvozem odpadu na svých stránkách místa, kde probíhá likvidace suti,  tak si můžete být jistí, že neskončí na černé skládce. Je to jistý indikátor kvality služeb.
  • Zkušenosti - čím déle je společnost na trhu, tím je větší pravděpodobnost, že její služby jsou kvalitní.
  •  Jak na odvoz suti?

Kontejnery na suť
Kontejnerová doprava
Likvidace suti
Kategorie: