Přidat článek
     Reklama

Jak vybrat správně in-line brusle?

Web: http://www.inline-brusle-levne.cz

Jak vybrat správně in-line brusle?

 

In-line bruslení je sportovním hitem dnešní doby. Bruslit může každý, nezáleží na věku a navíc je to zdravé a nelikviduje to klouby tak, jako např. běhání. Na trhu se vyskytuje množství výrobců vyrábějících in-line kolečkové brusle, ale jen někteří splňují přísná kritéria a vyrábí dobré a bezpečné brusle.

In-line brusle se dělí do několika skupin, dle jejich určení. Mezi ty nejrozšířenější patří fitness brusle. Jedná se o brusle, které mají měkčí a velmi pohodlnou botu s tříbodovým jištěním nohy (přezka, páska na suchý zip a tkaničky). Brusle jsou buďto unisex, nebo se dále dělí na ženské s užší botičkou a pánské. Fitness in-line brusle mají kolečka o nejmenším průměru 76 mm až po kolečka s rozměrem 100 mm, která jsou ale určena již pro zkušené sportovce. Jestli na bruslích začínáte, jistě Vám postačí brusle s kolečky 76 mm, nicméně bruslení je chytlavý a zábavný sport, svou techniku rychle zdokonalíte a proto doporučujeme zakoupit brusle s kolečky min. 80 mm.

Další typ bruslí je urban či street inline brusle. Tyto brusle jsou určeny pro jízdu do měst a občasné překonávání překážek typu schody, zábradlí, apod. Jsou stavěné na hrubší zacházení, na skoky a slidy, botu mají pevnou a mají kolečka do cca 82 mm.

Pokud chcete brusle na drsné zacházení, skoky, jízdu v rampě, pak jednoznačně sáhněte pro agressive in-line bruslích. Brusle se skutečně pevnou a robusní botou a kvalitním a silným polstrováním. Nekompromisní výkon, to jsou agressive brusle.  Upozorňujeme však, že tento typ bruslí není na normální ježdění.

Máte-li rádi rychlost a závodění, pak si kupte speed in-line brusle. Tyto brusle mají kolečka s velkým průměrem, obvykle 100 mm a nemají brzdu. Botička je nízká, pod kotník a bývá zpevněna kevlarovými vlákny. Tyto brusle by si měl pořídít skutečný profesionál a zkušený rider.

Existují nějaké brusle pro děti?

Jistě a celá řada. Dětským in-line bruslím se říká roztahovací. Dětem neustále roste noha a proto by bylo složité se trefit do jejich velikosti tak, aby jim brusle vydržela min. 2 roky a přitom zůstala stale komfortní. Dětské roztahovací brusle se vyrábí ve třech základních velikostech: S, M a L a každá z těchto velikostí lze dale zvětšit až o 3 čísla! Zvětšení brusle je řešeno buď páčkou nebo čudlíkem, který uvolní dvě plochy brusle a ta lze pak za špičku vytáhnout dopředu.

A co ložiska?

U dnešních bruslí se označení ložisek uvádí dle stupnice ABEC od 1 – 9. Nejde zde ani tak o kvalitu, jako o přesnost výroby. Mělo by platit, že čím vyšší číslo za označením ABEC, tím jsou ložiska vyrobena přesněji. Dnešním standardem jsou ložiska ABEC 7, ale většina výrobců již používá ABEC 9.

Velikost bruslí, jak se nespálit?

To  je jednoduché, existuje jedno universální pravidlo pro správný výběr velikosti inline bruslí při koupi po internetu. Vždy kupujte brusli o 1 číslo větší, než je Vaše noha. Toto funguje v 98% případů.

 

A jakou značku bruslí vybrat?

Jak již bylo zmíněno, výrobců je řada. Pokud začínáte nebo jezdíte rekreačně, pak Vám doporučujeme vyzkoušet brusle značky Tempish. Jedná se o českého výrobce, který skvěle splňuje poměr kvalita a cena a navíc nabízí všechny typy bruslí od fitness, přes inline hokej brusle až po speed nebo agressive brusle. A kde tyto brusle koupit? Zkuste některý z Eshopů zabývající se prodejem in-line bruslí.Jak vybrat správně in-line brusle?

brusle pro každého
brusle do u-rampy
brusle pro děti
Kategorie: