Naposledy přidané odkazy

Důležité pojmy

SEO

vychází z anglického spojení Search Engine Optimization a znamená Optimalizace pro vyhledávače. Optimalizovat lze jak vlastní stránky- validní kód, jedinečný obsah, struktruovaný obsah, tak i budování zpětných odkazů, buďto jejich výměnou, nebo v článcích.

PR

Public relations neboli Vztahy s veřejností. Jde o nástroj, pomocí kterého firmy, či organizace komunikují s okolím. Pí ár lze praktikovat např. pomocí tiskových zpráv, komunikace s médii, veřejných akcí apod.

PageRank

je číslo(algoritmus), které hodnotí stránky z několika hledisek. PageRank nabývá hodnot od 0 do 10, přičemž čím vyšší je hodnota, tím jsou stránky přínosnější, vede na ně větší počet zpětných odkazů, a budou se ve vyhledávačích zobrazovat na vyšších místech. Tento algoritmus pochází z dílny zakladetelů vyhledávače Google.

Srank

je obdoba Google PageRanku, a jeho dohnota(0-100) je důležitá pro pozici ve vyhledávači Seznam.cz. Počítá se z odkazů- kolik jich na danou stránku vede, a kolik jich naopak vede z dané stránky, přičemž větší sílu mají tématicky podobné weby.


Výměna odkazů