Přidat článek
     Reklama

Kvalitní autobaterie – záruka jistého startu

Web: http://www.olovenyakumulator.cz

Kvalitní autobaterie – záruka jistého startu

 

Pokud je problém v již zmíněné autobaterii, je řešení velice jednoduché a relativně levné. Před výměnou si zjistěte, jak dlouho již máte akumulátor ve vozu, protože životnost je přibližně 4-6 let. Pokud je akumulátor přibližně stejně starý, nebo starší, problémy se starty pravděpodobně způsobuje právě autobaterie.

Před koupí nové autobaterie je důležité zjistit si parametry akumulátoru, které doporučuje výrobce vašeho vozu. Nebo se stačí podívat baterii, kterou máte ve vozu. Důležitým parametrem je kapacita akumulátoru v Ah, startovací proud a strana, na které se nachází kladný pól autobaterie. Baterii si natočíte k sobě stranou s kontakty pro připojení kabelů a podívejte se, na které straně je kladný pól. Pokud na pravé, tak hledejte tzv. pravé autobaterie. Většina evropských vozů má kladný pól právě na pravé straně, asijské vozy jej mívají na levé straně.

Některé starší vozy značky Ford mají netypické ploché kontakty, pro které se nabízí jen velmi málo baterií, proot se vyplácí předělat kontakty na běžné kulatoté kontakty. Další zvláštností jsou asijské vozy, které mívají málo místa v motorovém prostoru a vyžadují menší autobaterie.

Výběr nové autobaterie na internetu je velice jednoduchý, pokud znáte již zmiňované parametry, stačí podle nich koupit nový akumulátor a namontovat jej. Při výberu poté hraje význam jen váš preferovaný výrobce autobaterií. Po koupi nové baterie se již nemusíte ráno strachovat, že nenastartujete Váš vůz.Kvalitní autobaterie – záruka jistého startu

Autobaterie
Kategorie: