Přidat článek
     Reklama

Montáž klimatizace

Web: http://www.klima-classic.cz/item-montaz-klimatizace

V dnešní době už máme prostředky i knowhow jak rekonstruovat budovy citlivě. Chováme se podle toho? Naštěstí už definitivně pominula doba, kdy se kaple používaly jako cvičné terče kulometů a místo klášterů stavěly nové scény národních divadel. Dnešni architekti se snaží dělat vestavby a přestavby přece jen o něco více skrytě a snad i citlivěji. I přesto však mnoho elit z umělecké sféry označuje některé dnešní přestavby na nepromyšlené a nekoncepční.

  • Kritici rekontrukcí historických budov z pera developerů však nesouhlasí. “Nejde nám o to něco zakonzervovat, uvědomujeme si, že s měnící se dobou se mění i nároky, které uživatelé na domy kladou,” říká Antonín Podlipský. “Naším cílem je, abychom kvalitní stavby nenahrazovali odosobněným a uniformním “kancelářským barokem,” prosklenými věžáky s rádoby kvalitním designem z hypermarketu.”
  • “Samozřejmě bychom mohli domy pouze zakonzervovat,” říká Petr Černý, mluvčí developerské skupiny DWD. “Jsme však přesvědčeni, že naprostá většina úprav, které provádíme je pro dobro lidí. Památkáři totiž často mají problémy i se zcela nezbytnými kroky jako je výměna oken a montáž klimatizace.
  • Nedomýšlí však už důsledky. Nikdo nebude používat nádhernou a dobově vypadající kancelář, když tam v létě nepůjde dýchat a v zimě bude padat skrz okna sníh.”Montáž klimatizace

montáž klimatizace
Kategorie: