Přidat článek
     Reklama

Na Oravu za zážitky

Web: https://www.dubnaskala.sk

Houpání v 30 m výšce? Netradiční atrakci najdete nedaleko vesničky Lietavská Svinná-Babkov. Adrenalin zažijete na vrchu Skalky, kde se už nějaký čas nachází houpačka, mezi turisty velmi oblíbená. Když máte odvahu, odměnou pro vás bude nádherný výhled na Lietavský hrad s okolím a pod sebou se budete dívat na maličké domky. Houpačku najdete jednoduše, protože turistické trasy sem vedou přímo z vesnice a Rajeckých Teplic. Z obce na vrch Skalky to po zelené značce zvládnete do 45 minut. Houpačka v Lietavské Svinné je aktuálně jedna z nejvyhledávanějších atrakcí v okolí.
 
Když se rádi kocháte pohledem na přírodu a krásy kolem, pak určitě navštivte Rozhlednu na Dubna. Ubytujete se, např. v Žilině a odtud to je už jen na skok. Tento obor vám poskytne výhled na město pod Dubňom jakož i na okolní vrchy a je ideálním místem na výlet v okolí Žiliny. Patří k nejnovějším rozhlednám v širokém okolí. Cesta k rozhledně směřuje do mírného stoupání a vzdálenost 1,8 km se dá zvládnout za 40 minut.
 
Téměř všichni znají Juraje Jánošíka, ale znáte i Jánošíkovy díry? Turistika vhodná i pro děti. Na výběr máte různou obtížnost túry: Dolní, Nové a Horní díry. Dolní a Nové díry jsou méně náročné, vhodné i pro menší nebo starší osoby. Horní díry jsou náročnější časově či fyzicky. Trasa začíná v Bílém potoce na východ od Terchové. Při cestě je parkoviště v blízkosti hotelu. Od hotelu se vyberete po turistické trase označené modrou značkou a později přes žlutou značku. Cestou natrefíte na více než 20 vodopádů. Procházíte přes lávky, můstky, pomáháte si řetězy či lany.
 
Orava je plná zajímavých míst, ať už známých, či méně známých. Přijďte se přesvědčit o kráse severu. S ubytováním není žádný problém. Ať už hledáte luxusní ubytování pro náročné nebo privát, nabídka je opravdu pestrá a pak stačí už jen objevovat.Na Oravu za zážitky

Kategorie: