Přidat článek
     Reklama

Nářadí jako v bavlnce – jak na to

Web: http://www.rucni-naradi.cz/

Prodlužte životnost nářadí, které uchováváte v dílně spolu s kompresory a jiným náčiním. Stejně jako jiné pomůcky, například elektrocentrály, by si měly zachovávat po delší dobu své jedinečné vlastnosti.

Koroze – nepřítel všech domácích a zahradních kutilů

Koroze skutečně představuje pro každého zahrádkáře a domácího kutila hrozbu. Co by se taky dalo svést s rezivějícím nářadím. Abyste odvrátili hrozící korozi, konzervujte nářadí pomocí speciálních olejů, které se například prodávají ve formě sprejů nebo se nanáší na kutilské pomůcky hadříkem. Pokud se už vaše nářadí s korozí začalo potýkat, můžete jej ošetřit odrezovačem. Bezoplachový odrezovač užívejte těsně před zimou i jako prevenci.

Ani na dřevěné nářadí a násady není radno zapomínat..

·         Dřevěné násady pravidelně očisťujte.

·         Neuchovávejte dřevěné pomůcky ve vlhkém prostředí, aby nezačaly hnít.

·         Jednou za rok zbruste dřevěné pomocníky brusným papírem a potřete lněným olejem, a to nejlépe před začátkem zimy.

·         Seschlo vám starší nářadí a násada vám tak vypadává? Máme pro vás užitečný tip, jak se takové obtíže zbavit jednou provždy – násadu s kovovou částí nářadí namočte na několik hodin do vody. Počkejte, až nasáklé dřevo uschne a ošetřete ho olejem. Nářadí pak bude opět připraveno ke zvelebování domu i zahrady!

Sucho a čistota – půl zdraví pro kutilské náčiní

Klíčové vždy bylo a je ukládání věcí na správné místo. Nářadí skladujte v suchém a čistém prostředí a pro každý druh náčiní vytvořte jednu přihrádku, nebudete tak aspoň muset neustále něco hledat. Navíc kvůli nešikovnému přehrabování se o sebe nástroje otírají a vzájemně se otupují. Šetrným zacházením a skladováním nářadí získáte na mnoho let spolehlivou oporu nejen v kutilství.Nářadí jako v bavlnce – jak na to

kompresory
elektrocentrály
nářadí
Kategorie: