Přidat článek
     Reklama

Nevšední letní dovolená? Vyzkoušejte dovolenou v Řecku!

Web: http://www.newtravel.cz/recko/

Řecko, to je slunce, nádherná krajina, dechberoucí architektura, unikátní umělecká díla a přátelská atmosféra. V Řecku máte pocit, jako by byla celá krajina prozářena sluncem a všechny starosti všedních dní zmizely v nenávratnu. Není divu, že je Řecko jedním z nejoblíbenějších míst pro letní dovolenou. Malebné scenérie, v nichž se snoubí bělostná architektura s blankytnou oblohou a azurovým mořem učaruje každému.

Nechte se i vy okouzlit krásou Řecka a prožijte nezapomenutelnou dovolenou v jižní Evropě. Řecko je velmi rozmanitou zemí a nachází se zde desítky kvalitních letovisek, která můžete nalézt na pevninské části země i na četných ostrovech, kterých má Řecko opravdu působivé množství. Pevninské Řecko se pyšní krásnými historickými městy, vynikající dostupností letadlem i vlastním vozem a krásnými plážemi. Naproti tomu každý z řeckých ostrovů je svým způsobem osobitý a od pevninské části Řecka se mnohdy liší. Mezi nejkrásnější a nejosobitější ostrovy Řecka patří Santorini, Rhodos, Kréta, Samos, Zakynthos a Korfu, které můžete navštívit se zájezdy cestovní agentury New Travel.cz.

Santorini

Pokud se vám při vyslovení slova Řecko vybaví blankytné nebe, bělostné domy postavené kaskádovitě nad mořem a azurové moře, pak přesně víte, jak vypadá ostrov Santorini. Jedná se o sopečný ostrov, jehož dominantou je sopečná kaldera. A právě na úbočích kaldery naleznete krásná města s bělostnými domy a slavnými modrými kopulemi, které se pro mnohé staly symbolem Řecka. Pohled na ostrov Santorini je opravdu impozantní, a proto není divu, že je opravdovým magnetem pro fotografy a spousty obrázků z Řecka pocházejí právě ze Santorini.

Zakynthos

Dalším krásným ostrovem Řecka je ostrov Zakynthos. Mezi turisty není tak znám, jako například Rhodos nebo Kréta, ale zato se pyšní opravdu nádhernou přírodou, v níž se snoubí bujná zelená vegetace s vysokými útesy, dlouhými plážemi se světlým pískem a průzračně čistým mořem. Pokud si tedy chcete dopřát spokojenou dovolenou v komfortním prostředí a zároveň poznávat krásy řecké přírody, rozhodně neváhejte a vydejte se na ostrov Zakynthos.

Rhodos

Jedním z nejoblíbenějších míst pro dovolenou v Řecku je ostrov Rhodos. Mnoho cestovatelů jej označuje za muzeum pod širým nebem a toto označení má své opodstatnění. Na ostrově Rhodos se totiž nachází rekordní počet historických památek. Máte-li tedy rádi historii, architekturu a umění, rozhodně neváhejte a vydejte se na letní dovolenou na Rhodos! Ovšem počítejte s tím, že je zde tolik zajímavých míst, že byste je sotva stihli všechny navštívit za celé léto. Je tedy dobré si dopředu naplánovat, která místa vás zajímají nejvíce a podle toho pak zvolit letovisko.Nevšední letní dovolená? Vyzkoušejte dovolenou v Řecku!

Kategorie: