Přidat článek
     Reklama

Pacienti mohou pohlídat své srdce bez doktora, sportovci si obléknou speciálního tričko

Web: http://www.ezdrav.cz

EKG holter

Velice jednoduché a zcela nezatěžující vyšetření spočívá v přilepení samolepících elektrod na hrudník na 24 hodin až 7 dnů a v zaznamenávání elektrických impulsů srdce do malého přístroje podobného MP3 přehrávači. Vyšetření pacienta nijak nelimituje a neobtěžuje v každodenní činnosti. Obsluha přístroje je jednoduchá a rychlá – stačí pouze nalepit na hrudník dle přiloženého návodu a zapnout. Přístroj pak funguje automaticky zcela sám. V dnešní době je dokonce možné zaslat holter pacientovi přímo domů. Ten ho využije a po ukončení monitorace zase odešle zpátky společnosti, od které si jej „vypůjčil“.  V balíčku je přitom přístroj s podrobným návodem a telefonními čísly na technickou podporu, elektrody a pacientský deníček. Všechny EKG záznamy jsou pak vyhodnoceny odborným lékařem – kardiologem a výsledek vyšetření se zasílá pacientovi poštou. Následně ho může prokonzultovat se svým lékařem, který na základě výsledku vyšetření stanoví postup další léčby.

Epizodní záznamník

Záznamník je určen především pro pacienty s častými obtížemi. Obvyklá doba monitorace je 1-2 týdny. EKG záznamník nepřetržitě sleduje srdce a sám odesílá EKG záznamy přes mobilní telefon do  medicínského centra či společnosti, která přístroje zapůjčuje. Mobilní telefon je přiložen v balíčku a stačí ho pouze nosit zapnutý po celou dobu monitorace  u sebe, aby se záznamy mohly odesílat. Odesílání záznamů probíhá zcela automaticky V případě obtíží je také možné zmáčknutím příslušného tlačítka nahrát aktuální EKG, které je okamžitě odesláno do centra. V případě hygieny se záznamník jednoduše sundá a následně opět nalepí. Postup je potom stejný jako u holteru, záznamy jsou vyhodnoceny kardiologem a vyšetření zasláno poštou.

EKG zátěžové tričko

Existuje také takzvané EKG zátěžové tričko, které nabízí na trhu například společnost Medical Data Transfer. Tričko představuje zcela nezatěžující a neinvazivní monitorování EKG, a to především u sportovců. Systém slouží pro bezdrátový přenos aktuálního EKG při zátěži nebo jako dlouhodobý EKG holter pro záznam kontinuálního EKG. Nabízí možnost sledování aktuálního jednokanálového EKG, ukazatele fyzické aktivity a analýzu získaných dat. Tričko má všité speciální textilní elektrody, které se dokonale přizpůsobují pohybu pacienta. Je dostupné ve všech velikostech a je pratelné. Minielektronický Minder, který se vkládá do minikapsy všité v tričku, odesílá přes wireless aktuální EKG do PC nebo laptopu nebo ukládá EKG na micro-SD kartu.

 

Více informací o elektronickém zdravotnictví na www.ezdrav.cz.Pacienti mohou pohlídat své srdce bez doktora, sportovci si obléknou speciálního tričko

Kategorie: