
PR články, seo optimalizace, zpětné odkazy, linkbuilding
Dnes je
Úterý, 28. listopadu 2023
Přidat do oblíbených
Pivní lázně - originální lázeňská procedura
Web: http://www.wellness-romantika.cz

Historie pivních lázní
Počátek lázeňství, respektive lázní, je znám již doby před čtyřmi tisíci lety v Indii. Také staří Egypťané a Číňané využívali ve velké míře blahodárných účinků teplých lázeňských pramenů.
Historie pivaje poněkud staršího data. Podle výzkumů se předpokládá, že metodu přípravy piva objevili staří Sumerové. Ti již v 7. Tisíciletí před n.l. pěstovali obilí a pravděpodobně při jeho špatném skladování v hliněných nádobách, do nichž natekla voda, narazili na princip kvašení. Jeho výsledkem byl nápoj s příjemnou omamnou chutí.
Pivní koupele
Použijeme-li tyto informace jako výchozí, není divu, že pivní koupele, respektive koupele v pivním moku, jsou datovány již před 2 tisíci lety. Pivní lázně jsou v dnešním moderním pojetí lázeňských procedur velmi mladou rekondiční lázeňskou kúrou, která se těší stále větší oblibě mezi domácími i zahraničními návštěvníky.
Průběh lázeňské procedury
Procedura pivní lázně se obvykle skládá z níže uvedených procedur, konkrétní průběh je však určován jednotlivými provozovateli a může se lišit, zejména jedná-li se o chráněné procedury, jako je tomu např. u pivní lázně v Hotelu Bahenec:
Koupel v pivní lázni, jejíž hlavní složkou je voda o teplotě 34-37 °C obohacená o živé kultury pivovarských kvasnic a směsi drcených bylin. Na hladině pivní lázně leží charakteristická bílá pěna z piva a vůně čerstvě uvařeného piva atmosféru dokresluje. Doporučená doba pivní koupele je zhruba 20 minut.
Po lázni v pěnivém moku přichází relaxace na lůžku v zábalu, při níž se organismus harmonizuje a opětovně přivyká vnějšímu prostředí, zároveň se dokončuje fáze pocení a mysl je pozitivně naladěna. Klid a odpočinek na lůžky by měl trvat alespoň 25-45 minut.
Pivní lázně je vhodné doplnit některou z metod masáží (masáž lávovými kameny, manuální lymfodrenáž, havajskou masáž...). Výborným doplňkem je také finská sauna.
Rozhodně nesmíme zapomenout také na pitnou kůru. Je nutné průběžně doplňovat tekutiny, které tělo při pivní lázni vypotí, aby nedošlo k dehydrataci organismu. Ideálním pitným doplňkem je vychlazené pivo v nejlepším případě nepasterované, tedy s obsahem živých kvasnic.
První pivní lázně v České republice
Na jaře roku 2006 byly otevřeny první pravé pivní lázně v Čechách v Chodové Planéna Tachovsku. Nacházejí se v areálu místního rodinného pivovaru Chodovar. Jedná se o klasickou sedavou lázeň, jež se skládá z vody a minerální vody IL-SANO v poměru 1:1, její hlavní přísadou je zde tmavé Koupelové pivo, které se vyrábí tradiční metodou podle chráněné originální receptury.
Léčivé účinky pivních lázní
Je prokázáno, že pravé pivní lázně zlepšují imunitní systém organizmu. Léčebné účinky pivní lázně jsou dosaženy specifickou kombinací několika léčebných faktorů.
Pravá pivní lázeňse provádí v rehabilitační vaně s teplotou v rozmezí od 34-37 °C. Právě výše teploty vody příznivě působí na cévní soustavu. Vyšší teplota lázně zvyšuje srdeční činnost, čímž podporuje zvýšenou aktivitu krevního oběhu. Zároveň prohřívá pokožku a uvolňuje kožní póry, jimiž se díky mírnému pocení odplavují škodlivé látky z těla ven.
Živé kultury pivovarských kvasnic
Nejdůležitější složkou pivní koupele jsou živé kultury pivovarských kvasnic, které se do lázně přidávají. Pivní kvasnicepřispívají k celkovému zvláčnění a regeneraci pokožky, které předávají potřebné vitamíny, zejména vitamíny řady B, sacharidy a proteiny. Tím je podporována regenerační schopnost kůže. Pivní kvasinky celkově zklidňují dermatické projevy a mají prokazatelný vliv při léčbě lupénky, akné či celulitidy.
Jaká by to byla pivní lázeň bez sklenice dobře vychlazeného ležáku. Trocha rekonvalescence neuškodí ani i našemu trávícímu traktu. Doporučuje se nepasterované pivo s obsahem živých kvasnic, pozitivně přispívají k udržení střevní mikroflóry.
Lázeňská procedura
Lázeňská procedura pivní lázeň je využívaná jako výborná antistresová terapie vhodná pro odpočinek duše a relaxaci. Harmonizuje funkce celého organismu a zklidňuje psychiku. Pivní lázeň má ozdravný účinek na vlasy a pleť, pomáhá při uvolnění svalů, prohřátí kloubů a celkově podporuje obranyschopnost našeho těla.
Pro koho je pivní lázeň vhodná?
Pivní koupelmůže zkusit každý. O vhodnosti pivní lázně by se však měli poradit se svým lékařem lidé trpící vysokým krevním tlakem, srdečními chorobami, křečovými žilami apod. Pivní koupele nejsou doporučovány osobám po operacích srdce, těhotným ženám od 3 měsíců a dětem do 12 let. Výjimku představují Pivní lázně Bier.Bottich.Bad®, které se provozují v Hotelu Bahenec. Ty jsou jedinou procedurou, kterou mohou vyzkoušet i děti.