Přidat článek
     Reklama

Profesionální fotograf Praha

Web: https://www.profifotograf.cz/

Přemýšleli jste někdy nad profesionálními fotkami? Věřte, že to má smysl. Není to jen o samotné fotografii, ale také o dalších věcech kolem. Potřebujete kvalitní techniku, tedy nejen fotoaparát, ale světlo, stativ a další pomocníky. Následuje postprodukce, která z obyčejné fotky udělá něco mnohem víc! Proč to vlastně zmiňuji?

Dnes mnoho lidí fotí levnými kompakty a mobily. Tato levná zařízení jistě zajistí pěknou fotku z dovolené, vzpomínkovou fotku nebo fotografii na blog a sociální sítě. Ale jakmile se bavíme o komerční záležitosti, na místě je se zamyslet zda nevyužít služeb profesionála.

Fotografie která prodá za vás!

Chcete prodat nemovitost? Máte firmu? Vyrábíte nějaké produkty? V ten moment má smysl volit profesionála. Nemusíte řešit nákladné vybavení, neztrácíte čas a vždy docílíte špičkové kvality fotografie, která zvyšuje cenu, přivádí více klientů apod. 

Firma profesionální fotograf Praha vám zajistí správné nafocení objektů a předmětů, kvalitní zpracování a rychlé dodání špičkových fotografií. Kvalitní fotografie jsou základem pro kvalitní marketing!

Nechcete přesto platit a chcete si vše udělat sami?

Rozumím, že může nastat situace, kdy řešíte finance, případně potřebujete kvalitní fotku rychle. V takový moment je dobré se držet několika rad a postupů.

  1. zamyslete se, co vše na objektu má být - co je cílem fotografie
  2. odstraňte rušivé předměty a naaranžujte prostředí, aby byl výsledek co nejlepší
  3. zamyslete se nad světlem - světlo je základ pro fotografii. Pokud je jej nedostatek, použijte alespoň nějakou lampu
  4. udělejte více fotografií, ať máte z čeho vybírat, čím více fotek, tím je větší šance, že najdete 1 dobrou
  5. prohlédněte si první fotku a zamyslete se, co by mohlo být lepší
  6. vždy mějte správně nastavený fotoaparát, zkuste několik fotografií na automatický režim a několik na manuální, hrajte si s pozicí světla
  7. stabilizace - nejen to že má fotoaparát stabilizátor, ale také je dobré použít stativ, případně co nejstabilnější uchopení fotoaparátů. Mnohdy pomůže samospoušť na 2 sekundy. Tedy tím že zmáčknete spoušť a pohnete s fotoaparátem neovlivníte výslednou kvalitu fotografie, jelikož ta se vyhotoví až po dalších 2 sekundách.
  8. postprodukce - pokud nejste profík v úpravách, zaměřte se alespoň na lehký ořez, srovnání fotky a drobné úpravy - retuš kazů, můžete si hrát s projasněním stínů, doostřením, flek na zdi odstraníte velmi snadno přes klonovací razítko apod.

Těch věcí, které je třeba řešit pro kvalitní fotografii je daleko více, proto zvažte zda opravdu není lepší využít služeb profesionála. Nejen že vše udělá za vás, správně a ještě fotku kvalitně edituje v profesionálním software. Ale především má kvalitní a drahou techniku.



Profesionální fotograf Praha

Fotografické služby Praha
Produktová fotografie Praha
Kategorie: