Přidat článek
     Reklama

Stěhování - praktické rady

Web: http://www.stehovani-ostrava.cz/

 • Konzultace s odborníkem by měla vždy předcházet samotnému začátku příprav. Proto neváhejte oslovit odborníky a sjednejte si schůzku s dostatečným předstihem. Předejdete tím případným problémům a průtahům při samotném stěhování. Pro zajištění přestěhování kanceláří, archívů, celých společností, výrobních hal a dalších institucí je konzultace s odborníky na tento druh služeb určitě nejlepší možnou volbou. Získáte tím kompletní informace o vašem plánovaném stěhování včetně připraveného harmonogramu stěhování, který obsahuje mimo jiné časový rozvrh, množství poskytnutých kapacit a ostatního vybavení.
 • Balení jednotlivých věcí určených ke stěhování je vhodné začít 2–5 dní před stěhováním. Pokud nejsou balící práce vaším koníčkem, doporučujeme domluvit si balící službu. Zaměstnanci stěhovací společnosti veškeré vybavení zabalí do námi dodaných obalů a vy tím budete ušetřeni zdlouhavého procesu s vědomím, že veškeré práce jsou prováděné odborníky.
 • Skříně, obývací stěny, stolky, komody atd. je nutné vyprázdnit od všech věcí a poliček, které by při převozu mohly poškodit Váš nábytek. A to z toho důvodu, že skříně samotné nejsou navrženy k tomu aby sloužili jako přepravní zařízení. Dvířka a zásuvky komod je dobré zalepit lepicí páskou. Vyberte raději kvalitnější lepicí pásku, která po sejmutí nezanechá stopy.
 • Pro zajištění před poškozením skříní, stěn, stolků, komod atd. můžete použít bublinkovou nebo fixační fólii. Nejlepší balící materiál pro šetrný převoz vašich osobních věcí jsou klopové krabice různých velikostí které doporučujeme z pětivrstvé lepenky. Veškerý obalový materiál vám nabízíme, včetně zhotovení speciálních obalů pro transport citlivého vybavení vaší domácnosti či společnosti.
 • Také nezapomínejte na to, že krabice by neměly být moc těžké, aby se neprotrhlo dno krabice. Do velkých krabic je dobré skládat oděvy a ložní prádlo a dovnitř můžete umístit nějaké křehké předměty, které tak budou spolehlivě ochráněny před poškozením. Jako nejlepší ochranu proti poškození použijte bublinkovou fólii a polystyrenové vločky, ty  spolehlivě ochrání i velice křehké předměty.
 • Pro úsporu financí a na zabalení pokrývek a polštářů, můžete použít igelitové pytle s doporučeným objemem 110l. Jsou spolehlivé, a při dodržení základních pravidel také splní dobře svůj účel. Obsah by neměl mít ostré hrany a hmotnost obsahu by neměla přesahovat jeho možnosti. Pro zvětšení pevnosti můžete oblepit pytel lepenkou kolem dokola vertikálně a horizontálně.
 • Knihy a dokumenty doporučujeme umístit do plastových přepravek, které budou mít dostatečnou nosnost. Plastové obaly se vyznačují vysokou pevností, odolností proti poškození a dají se umístit bezpečně na sebe.
 • Sklo a zrcadla - jestli jsou skla stejné a nebo podobné velikosti můžete pro jejich ochranu použít stahovací fólii, popř. dvouvrstvý kartón a oblepit lepicí páskou.  Veškeré křehké věci pečlivě označte a upozorněte na ně před zahájením stěhování vedoucího pracovní čety.
 • Lednice - by měla být rozmrazena a bez  skleněných poliček. Buben pračky zaaretujte pomocí dodaných šroubů, aby bylo zabráněno jeho pohybu při manipulaci.
 • Nemáte už původní obaly od počítače, televize a ostatní domácí elektroniky? Odborně je rozpojíme a zabalíme do bublinkové a stahovací fólie, která je spolehlivě ochrání.
 • Systém nakládání nábytku do auta - se řídí  dle pokynů vedoucího stěhovací čety. Po dohodě s ním je možné samozřejmě pořadí upravit.
 • Po dokončení stěhovacích prací - si vše pečlivě překontrolujte jestli nedošlo k jakémukoliv poškození. Pokud se tak nedopatřením stalo pořidtě si dokumentaci poškozeného kusu a upozorněte na tuto skutečnost pracovníka stěhovací společnosti. O celé záležitosti by měl být učiněn záznam do pracovního výkazu. Pozdější reklamace na poškození je totiž velice obtížné prokázat, pokud se nejedná o stěhování zcela nového nábytku.
 • Při placení vždy požadujte doklad o provedené úhradě.
 • Doufáme, že výše uvedené informace vám pomohou k bezproblémové realizaci stěhování a ušetří vám čas i starosti.Stěhování - praktické rady

Stěhování Ostrava
Stěhování bytů a kanceláří
Stěhování firem, úřadů a škol
Kategorie: