Přidat článek
     Reklama

Tisknete diplomovou práci? Vyvarujte se zásadních chyb!

Web: https://www.happyprint.cz/

Psaní magisterské či bakalářské práce je jednou z největších prověrek. Pokud je téma napsané na v počítači, vše správně odcitované a po chybách není ani památky, tak je potřeba si dát pozor na celkovou finalizaci práce a přenesení na papír. Při finálním tisku se toho může pokazit více, než člověk čeká. Tyto chyby se Vám nejen prodraží, ale i budou mít dopad na závěrečné hodnocení.

 

Formální stránka

Nastudujte příručku dané fakulty! Nepodceňujte požadavky fakulty. Její příručka, stanovuje přesné formátování textu. Okraje, písmo, font, způsob citace, mezery mezi řádky… Nastudujte příručku nazpaměť a začněte pracovat hned z počátku podle požadavků fakulty. Odchylky od těchto norem většinou oponenti trestají sníženým hodnocením.

 

Okraje

Nejčastější chybou jsou úzké okraje ze strany vazby. Strana ze strany vazby, musí mít větší okraje o 1 cm. Proto nastavte okraje z této strany alespoň na 3 cm. Pokud tak neučiníte, tak se může stát, že text po finálním tisku nepřirozeně blízko vazby, či v horším případě nebude vůbec čitelný.

 

Desky

Pokud jste si pohlídali vše uvedené výše, tak přichází na řadu výběr vazby. Informujte se, co fakulta na deskách vyžaduje za údaje. Každá fakulta požaduje na deskách jiné informace a někdy i konkrétní barvy. Většinou se používají vínové, černé, nebo tmavě modré desky. Pokud Vaše práce bude mít více jak 250 stran, tak se bohužel nevejde do tradičních desek a budete se muset podívat po alternativě.

 

Export do PDF

Nenoste svou práci do tiskárny v běžném textovém editoru! Na tento bod si dejte obzvlášť pozor. Většina textových editorů nedodrží rozložení textu tak, jak jste si naplánovali. Díky rozdílným verzím textových editorů u Vás doma a v tiskárně dochází k porušení struktury textu. Proto si svou práci před tiskem exportujte do formátu PDF. Tím zajistíte stabilní rozložení textu bez ohledu na to, kde si dokument budete zobrazovat.

 

Čas

Řešte vše včas. Jeden z bodů, který neplatí pouze při odevzdávání práce. Finalizace diplomové práce může přinést spoustu nepříjemných situací. Hodně z nich je možné vyřešit, pokud máte dostatečnou časovou rezervu. Práci je dokonce možné rozvázat a vyměnit chybné stránky, pokud zjistíte, že se při vazbě něco “pokazilo”. Pokud však budete vše řešit na poslední chvíli, tak zažijete horké chvilky.Tisknete diplomovou práci? Vyvarujte se zásadních chyb!

Pronájem tiskáren Plzeň
Barvy do tiskárny
Renovace tiskových kaze
Kategorie: