Přidat článek
     Reklama

Ušetřete na dodávkách plynu už v následující topné sezóně

Web: http://www.enra.cz/prejdete-k-nam/

Ačkoliv byla letošní zima relativně mírná, a české domácnosti tak za vytápění zaplatí o něco méně, nicméně příští topná sezóna může být klidně o to intenzivnější. Proto již nyní můžete začít uvažovat nad změnou dodavatele zemního plynu. Pojďme se tedy společně podívat, co přesně tato změna obnáší, kolik korun případně ušetříte a jak vybrat ten nejlevnější plyn.

Levný plyn - kvalita

Zemní plyn, který obdržíte skrze potrubí, bude mít úplně stejnou kvalitu, ať jej máte od kohokoliv. Pořád se bude jednat o stejnou komoditu, která se k vašemu kotli nebo sporáku dostane s pomocí distributora. Jak je tím pádem možné, že konkrétní dodavatelé plynu poskytují levný plyn a jiní ne? Důvodů je celá řada. Jedním takovým je například schopnost dodavatelů nakoupit plyn za levno na komoditních burzách. Ve výsledné ceně za plyn se pak projeví také celková efektivita dodavatelské firmy. Někde se totiž stále ještě topí ve spoustě papírů a jinde mají vše elektronické. Rozdílné jsou také cenové politiky konkrétních dodavatelů. Někteří tedy například sníží cenu důležitému odběrateli, aby si jej udrželi, ale přitom musí navýšit cenu menším odběratelům. Jinde zase jsou ceny nastaveny o něco rovnoměrněji, z čehož profitují hlavně domácnosti, které většinou tahají za ten kratší konec provazu.

Vypočítejte si, jestli se vám změna dodavatele vyplatí

Změnit dodavavatele pouze na základě jeho reklamy v ristku nebo televizi není příliš rozumné. Změně dodavatele by pak měl určitě předcházet propočet, který napoví, zda se vám taková změna vůbec vyplatí. Abyste nemuseli nic počítat, existuje zde tak zvaná kalkulačka plynu, která vše rychle vypočte za vás. A kolik tedy lze změnou dodavatele ušetřit? To pak záleží na tom, jestli na plynu jenom vaříte nebo jím i topíte, ale nejčastěji jde o tisíce ročně.Ušetřete na dodávkách plynu už v následující topné sezóně

dodavatelé plynu
levný plyn
kalkulačka plynu
Kategorie: