Přidat článek
     Reklama

Víte, jak připravit dítě na letní tábor 2021?

Web: https://www.zenco.cz/

Testování na dětský tábor

Chaos a zmatek panuje kolem povinnosti testování dětí na tábor. Představme si tedy možnosti testování dětí:

  1. negativní antigenní test – může být proveden až v místě tábora jako samotest, nebo na oficiálním testovacím místě, kdy je nutné předložit maximálně 72 hodin staré potvrzení. Pokud tábor trvá déle než týden, je nutné dítě znovu otestovat na táboře.
  2. negativní PCR test – doložit se musí maximálně 7 dní staré potvrzení o negativním PCR testu. Zde je výhodou, že odpadá nutnost opakovat test po týdnu na táboře.
  3. ukončené očkování – povinnost testování se netýká již naočkovaných dětí. Pozor, od poslední dávky musí uplynout minimálně 2 týdny.
  4. prodělání nemoci – poslední možností je potvrzení o prodělání onemocnění Covid-19 v uplynulých 180 dnech.

A co roušky a respirátory?

Nezletilý účastníci tábora (tj. mladší 18 let) nemusí nosit roušky ani respirátory. Úleva se týká pohybu a doby strávené přímo v areálu táboru. Pokud se dítě na tábor dopravuje hromadnou dopravou, musí mít nasazený po dobu cesty respirátor nebo roušku.

Antigenní test, respirátor a dezinfekce jako táborová nutnost

Většina rodičů volí antigenní test, pro jistotu by bylo dobré přibalit dítěti jestě samotest do kufru. A pro dítě zvolte raději šetrnější řešení v podobě antigenního testu na covid-19 ze slin.

Dezinfekce rukou je taktéž důležitá. Sanitárním gelem na ruce se určitě nic nezkazí a dítě bude mít alespoň pocit bezpečí.Víte, jak připravit dítě na letní tábor 2021?

Kategorie: