Přidat článek
     Reklama

Výběr stavební firmy. Jak nenaletět? Poradíme Vám.

Web: https://www.proteren.cz/

Jistě si pokládáte před realizací stavby položíte otázku, jak vůbec vybrat stavební firmu? Jak předem zjistit, zdali jsou jejich služby kvalitní a nakolik je spolehlivá? Mnohé společnosti se tváří seriózně, ale mnohdy výsledné služby nejsou podle očekávání. V tomto článku si tedy řekneme, jak minimalizovat riziko toho, že narazíme na nespolehlivou firmu.

Projekt

Hned z počátku nepodceňte svůj projekt a nechte návrh na kvalitní projekční kanceláři. Ta pro Vás zařídí vše potřebné. Jak projektovou dokumentaci, tak zajištění stavebního povolení, kolaudačního souhlasu a podobné služby. Bez těchto věcí se neobejdete, a do té doby nemá ani smysl si zajistit stavební firmu.

 

Nepodceňujte reference

Prvním signálem při výběru kvalitní stavební firmy by měly být její reference. Většina společností má již na webových stránkách sekci s referencemi. Pokud si i tak nebudete jistí, tak neváhejte oslovit několik zákazníků konkrétní stavební firmy, jak bylo s jejich službami spokojeno. Kvalita firmy se totiž nemusí nutně odvíjet od ceny, která je za službu účtovaná. Nemůžeme se obecně spoléhat na to, že s cenou poroste i kvalita odvedené práce.

 

Dodatečné služby

Vybírejte také podle toho, jaké dodatečné služby budete od stavební firmy potřebovat. Co zákazník, to jiné potřeby. Stejně tak co společnost, to jiná nabídka služeb. Vybírejte zkrátka podle svých vlastních potřeb. Pokud plánujete rozsáhlé zemní práce tak přizpůsobte svým požadavkům i výběr firmy. Společnost, která bude recyklovat zahradní zeminu a bude mít v nabídce odvoz suti, bude pro Vás ideální. Tyto jejich služby budou dalším parametrem, který zúží skupinu vhodných firem.

 

Místo stavby x sídlo firmy

Samozřejmostí také je lokalita, v které se nacházíte. Bude pro Vás výhodnější najít stavební firmu, která se nachází ve vašem okolí, než společnost, dojíždějící z větší vzdálenosti. Tím ušetříte nemalý peníz. Firma (a hlavně vy) ušetří na nákladech za přesun techniky i dělníků. Zkrátka pokud realizujete stavbu v jižních Čechách, tak pro Vás bude ekonomičtější si vybrat stavební firmu z Českých Budějovic, než hledat v jiných krajích.

 

Kvalitní stavební firma je základem dobře realizované stavby. Dalo by se říci, že projekt s touto volbou stojí a padá. Proto výběr nepodceňte a informujte se jak u bývalých zákazníků, tak i u vybrané firmy. Pevně věříme že Vám tento článek dopomůže k výběru stavební firmy, s kterou budete spokojeni a dokončení Vašeho projektu proběhne bez komplikací a v daném termínu.Výběr stavební firmy. Jak nenaletět? Poradíme Vám.

http://www.dim-projekt.cz/
https://www.proteren.cz/sluzby/pozemni-stavitelstvi.html
https://www.proteren.cz/recyklacni-dvur-a-kompostarna.html
Kategorie: