Přidat článek
     Reklama

Výroba ohnivých poi, tyče a opičích pěstí

Web: http://www.fireshowjbc.cz

V tomto příspěvku si ukážeme, jak lze jednoduše vyrobit ohnivé hračky pro Vaši fireshow. Je mnoho možností na výrobu, tyto jsou ovšem vyzkoušené a nejlepší. Stejně tak je možné používat i různé materiály. Nejvhodnější je ovšem Kevlar, který lze zakoupit v jakémkoli žonglérském obchodě, jako je například Žongluj.cz. Vyrobené hračky pro žonglování se poté mačí v lampovém oleji, či petroleji. Doba hoření se pohybuje od 2 do 7 minut, záleží ovšem na množstí použitého kevlaru.

 

Tyč

Na výrobu ohnivé tyče je zapotřebí zhruba 2 metry Kevlaru - šířka 10cm (na každý konec 1m). Můžete použít kevlaru samozřejmě více, o to větší bude výsledný efekt. Tyč obmotáte kevlarem a na konci přichitíte nejlépe samořezným šroubem. Zvolte ovšem ideální velikost šroubu, aby Vám nevylezl na druhé straně.

tyc

Katedrály

Na výrobu budete potřebovat minimálně 2metry Kevlaru šíře 5cm. (na 2 metrové kusy. Uprostřed semin 1m na jednu). Kevlar si rozdělíme přeloží(podle obrázku) a skládá se přes sebe. Jakmile budeme mít jednu poi složenou, prostrčíme skrz šroub s okem na konci spolu s podložkou po obou stranách. Na druhém konci upevníme matkou, nejlépe dvěmi. Zbylí kus šroubu uřízneme pilkou na železo, nebo "flexou" a máme téměř hotovo. Poté už jenom pomocí kroužků používaných na klíče pripevníme řetěz a poutka.

U katedrál platí stejně jako u tyče, čim více kevlaru, tím je plamen vetší a hoří déle.

fire poi

opičí pěsti

Vydrží hořet neuvěřitelně dlouho, až 7 minut. Budete potřebovat minimálně 3m kevlarového lana 10cm průměr (2x1,5m). Dále pak něco ze železářství, na to lano namotáte.

Postup dle obrázkového návodu fireshow.

opici pesti

opici pesti1

Z kevlaru se takto dá připravit mnoho hraček. Postupem času zde najdete návody na různé žonglovací potřeby a další vychytávky. Samozřejmě vše vyrábějte pečlivě. Bezpečnost především!!!Výroba ohnivých poi, tyče a opičích pěstí

Výroba ohnivých poi, tyče a opičích pěstí
Kategorie: