Přidat článek
     Reklama

Zahradní nábytek, jak o něj pečovat?

Web: http://www.sheesham.cz

Zahradní nábytek, jak o něj pečovat?

Dřevěný zahradní nábytek je středně náročný na údržbu. Na odřeniny a drobné poškození bohatě postačí mořidlo (na typ dřeva, ze kterého je zahradní nábytek vyroben) a nebo impregnační olej. Pokud jste si koupili nový dřevěný zahradní nábytek, je vhodné jej před začátkem používání ošetřit přípravkem proti plísním a dřevokaznému hmyzu.

Vhodné je také dřevěný zahradní nábytek napustit přípravkem, který dřevěný zahradní nábytek chrání před povětrnostními vlivy. Tento zahradní nábytek vyžaduje uskladnění přes zimu na chráněném stanovišti (například ve sklepě, na půdě).

Zahradní nábytek z plastu a péče o něj.

Plastový zahradní nábytek je nejméně náročný na údržbu. Běžná údržba se provádí za pomoci mycího přípravku a houbičky. Na zašlý plastový zahradní nábytek je vhodné použití přípravku Cif a nebo vody s kypřícím práškem (případně vody s potravinářskou kyselinou citrónovou).

Výraznější rýhy do plastu budete ale sami opravovat jen těžko, s plastovým zahradním nábytkem je proto třeba zacházet opatrně. Tento nábytek vyžaduje uskladnění přes zimu na chráněném stanovišti (například ve sklepě, na půdě).

Zahradní nábytek kovový

Dalším typem zahradního nábytku je nábytek kovový (také hliníkový). O kvalitní kousky není potřeba nijak zvlášť pečovat. Bohatě postačí, když je jednou za čas obetřete vlhkým hadříkem. Při koupi kovového nábytku se předem ujistěte, zda-li jeho výrobce myslel na antikorozní opatření.

Pokud ne, nezapomeňte o zahradní nábytek pravidelně pečovat antikorozními přípravky. Tento nábytek vyžaduje uskladnění přes zimu na chráněném stanovišti (například ve sklepě, na půdě). Kovový nábytek je většinou kombinován se syntetickými textiliemi či výplety, které vyžadují speciální péči.

Zahradní nábytek z exotického dřeva

Zahradní nábytek z exotického dřeva (jako je například akácie, eukalypt, palisandr, mahagon a nebo teak) vyžaduje zvláštní péči. Nábytek z exotických dřevin je většinou prodáván bez povrchové úpravy, časem tedy ztrácí barvu.

Pokud chcete, aby bylo dřevo stále stejně barevné, je potřeba jej před prvním použitím ošetřit speciálním nátěrem (mořidlem, impregnačním olejem na daný typ dřeva). Impregnační nátěr se doporučuje provádět třikrát ročně - na jaře, během léta na podzim řed uskladněním nábytku).Zahradní nábytek, jak o něj pečovat?

Dřevěný zahradní nábytek
Dětský nábytek
Kategorie: