Přidat článek
     Reklama

Zell / See, Kaprun

Web: http://kaprun-zell-see-rakousko.sweb.cz/

V rozlehlé lyžařské oblasti Zell am See - Kaprun si určitě skvěle užijí profesionálové i začátečníci. A nezáleží na tom, zda na lyžích, či na snowboardu. Hory Kitzsteinhorn a Schmittenhöhe jsou příslibem skvělé lyžařské radovánky. Ty si mohou návštěvníci oblasti Zell am See / Kaprun užít na spoustě různých sjezdových tratí. Navíc přímo v srdci překrásné a zasněžené horské krajiny. Maiskogel se Schmittenhöhe garantují tu nejlepší rodinnou zábavu na lyžích.
 
Lyžařská sezóna startuje v Zell am See a Kaprunu se začátkem podzimu. A většinou se tady lyžuje až do konce jara. Je příjemné, že jezdci na lyžích i snowboardu mohou v čerstvém prašanu na ledovci Kitzsteinhorn kreslit obloučky po dlouhých 10 měsíců.
 
Kromě vrcholů Schmittenhöhe s téměř 8 desítkami a Kitzsteinhorn s více než 40 kilometry sjezdovek, slibuje vynikající zimní zážitky na dvou desítkách km sjezdovek i vrcholek Maiskogel. Ten je skvělý k lyžování celých rodin s dětmi. Skiareály Kitzsteinhorn a Schmittenhöhe nabízí prudké tratě a mimořádné sjezdy. Kvalitní lyžařské terény si bezpochyby oblíbí všichni sjezdaři. Netřeba se obávat. K dispozici je i spousta dalších terénů s nejrůznějšími stupni obtížnosti. Lyžování a snowboarding v regionu Zell am See / Kaprun nabízejí dohromady tři vrcholy. Ty mají mnoho tváří a umožňují lyžování na celkem 138 kilometry sjezdovek.
 
Obce Kaprun a Zell am See mají rády též rodiny s dětmi. Především na Schmittenhöhe a Maiskogelu jsou malí návštěvníci na prvním místě. Na své si u jezera Zeller See přijdou také všichni, co mají rádi dobrodružství. Nesejde na tom, zda freeride nebo freestyle. Ledovec Kitzsteinhorn zaručuje freeride sjezdovky, hluboký sníh a velkorysé funparky. V nich se budou bavit všichni bez ohledu na lyžařské dovednosti a schopnosti. Každému, kdo vyhledává lyžařské túry, připravil Maiskogel jedinečnou lahůdku. Pravidelně ve středu po setmění se tu pořádá noční lyžařská výprava. Skibus navíc přepraví lyžaře z jednoho skiareálu do druhého s platným skipasem zdarma.
 
Které jsou nejčastější důvody, co uvádějí čeští turisté pro cestu na lyže právě do oblasti Zell am See / Kaprun? Překrásný vrcholek Schmittenhöhe hned u Zell am See, kouzelná promenáda po březích Zellského jezera a jediný ledovcový areál ve spolkové zemi Salcbursko Kitzsteinhorn. Příroda je v okolí rakouského Zeller See vskutku rozmanitá. A co více chtít k prožití jedinečné dovolené v zimě na horách? místní ledovec skýtá úchvatný výhled na blízké vrcholy Alp. Kvalitní sníh tu leží od brzkého podzimu až do začátku léta.
 
Hlavním důvodem je určitě fakt, že oblast je jako dělaná ke vzrušující jízdě na lyžích, snowboardingu nebo běžkaření. Na své si přijdou profesionálové i začínající lyžaři. Hora Schmittenhöhe a ledovec Kitzsteinhorn nabízejí řadu různých sjezdovek v srdci zasněžené krajiny. Jsou tady k nalezení jak strmé svahy pro zkušené sjezdaře, tak i lehčí terény pro začátečníky. Schmittenhöhe a naopak Maiskogel garantují kvalitní zábavu celé rodině.
 
Ti z turistů, co preferují lyžařské túry, se mohou vydat na již zmiňovaný Maiskogel, nebo vzít sněžnice a vydat se na výlet. Slunce svítí, krajina se třpytí a každý si tu bude připadat, jako by měl všechen čas světa. Vyrazit je možné i bez sněžnic. Samozřejmě záleží na množství sněhu a zvolené turistické trase. Spousta známých cest, které v průběhu léta křižují krajinu, se v zimním čase obtížně hledá.
 
V oblasti Kaprun / Zell am See ovšem nečekají na návštěvníky jen zimní aktivity. Stoupající popularitě se těši místní gastronomie a samozřejmě též aprés - ski. Vrchol Schmittenhöhe je středobodem zdejší zábavy po lyžování. Řada chat v okolí překvapí výtečnou gastronomií. K tradičním jídlům patří trhanec, vídeňský řízek nebo sýrové noky. Vysoko na ledovci Kitzsteinhorn leží Ice Camp. Jde o působivý areál plný iglú a zábavných programů. Návštěvníky vábí i objekt Gipfel Welt 3000, nejvyšší vyhlídková plošina v Salcbursku.
 
U dovolené rodičů s dětmi v Rakousku nesmí scházet jízda na sáňkách. V blízkosti Zell am See a Kaprunu je velký výběr fantastických sáňkařských tratí. Ty bezpochyby potěší rodiče i děti. Sáňkařskou dráhu je možné si vychutnat na Alpské dráze na Maiskogelu nebo na Maisiflitzeru. Nabízí se též rodinný zábavní park Kaprun. Vyjeďte vzhůru na svah a pak už si jen vychutnávejte sjezd jako na horské dráze.
 
Po sportu a fyzické aktivitě potřebuje odpočinek tělo i duše. Sauny, masáže a koupele čekají v komplexu Tauren Spa Kaprun. 11 bazénů, deset saun, parní lázně a další procedury čekají jen na vás. Zell am See Leisure Centre má krytý bazén, zahrnuje krásnou saunu a v nabídce je řada relaxačních procedur.Zell / See, Kaprun

Lyžování Kaprun a Zell am See
Kategorie: