Přidat článek
     Reklama

Zvětšení prsou – časté komplikace

Web: http://altos-klinika.cz/

Zvětšení prsou – časté komplikace

Tyto operace, které mají za následek větší a přitažlivější poprsí, se těší ohromné oblibě. Každý rok se pro operaci rozhodne mnoho žen, ale bohužel není každá spokojená. Především po delší době se u některých pacientek objevují různé komplikace. Co za ně může a jak jim předcházet?

Augmentace v kostce

Tento estetický zákrok se nazývá augmentace. Patří mezi úkony plastické chirurgie a provádí se v celkové anestezii. Podle doporučení chirurga, povahy operace i přání pacientky se určuje místo, na kterém bude proveden řez a vsunutí implantátu. Zůstane na něm jen těžce rozpoznatelná jizvička – buďto v podpažní jamce, pod prsy či u prsního dvorce.

Po samotné operaci je nutný klidový režim, několik týdnů je třeba se vyvarovat náročným fyzickým aktivitám, návštěvy sauny či lázní. Nějakou dobu mohou být prsa méně citlivá, oteklá a mírně bolestivá. Po období rekonvalescence všechny nepříjemné vjemy odezní a můžete se vrátit k běžnému fungování.

Modelace prsou neboli mastopexie

K procesu zvětšení by bezpodmínečně měla patřit i modelace prsou. Tím se docílí krásného vytvarování, zpevnění, identického vzhledu i toho, že prsa za půl roku nespadnou dolů. Těchto výsledků se dosahuje odstraněním přebytečné kůže a utažením zbývající tkáně.

Jaká jsou úskalí?

Augmentace je poměrně náročná procedura. A ohromná zodpovědnost spočívá na bedrech plastického chirurga. On musí přesně vyhodnotit, jaký postup vaše prsa potřebují, a také vše bravurně provést. Není prostor pro chyby. Na chirurgovi závisí budoucí tvar prsou, vzhled jizvy i vaše bezpečí.

Zcela zásadní klíč

Asi chápete, k jakému rozuzlení směřujeme. Operující chirurg je skutečně tím nejdůležitějším středobodem této procedury. Nespokojení pacienti s komplikacemi jsou často obětí právě nedostatečně povedené operace – často i absence modelace. Zvětšování prsou samo o sobě totiž není příliš rizikové.

Stejně tak ale potřebujete, aby byl váš šikovný chirurg i součástí profesionální kliniky. Hygienické, vybavené a profesionální prostředí je samozřejmě dalším důležitým stavebním kamenem úspěšné augmentace.

Kde hledat?

Máme doporučení. Plastická chirurgie kliniky Altos v Praze je místem, kde najdete vše důležité k úspěšné proceduře – špičkové chirurgy, profesionální prostředí a individuální přístup a péči.

Nyní můžete využít jejich nezávazné konzultace, přijít si o operaci popovídat, prohlédnout si prostory a následně učinit vlastní rozhodnutí. Neváhejte a využijte!

 

 

    Zvětšení prsou – časté komplikace

Zvětšení prsou
Kategorie: